1. Suyu ideal sicaklik olan 96 dereceye kaynatin. Filtreyi v60’a yerleştirin ve kağittan gelebilecek tatlari önlemek Için filtre üzerinde sicak su gezdirin. Bu Işlem sonunda karafta biriken suyu boşaltin.

2. Her 1 ml su Için 16,6 gr kahve kullanacağinizi düşünerek kahvenizi deniz tuzu kalinliğin da öğütün. Örneğin 18 gr kahve kullanacaksaniz, 300 ml suya ihtiyaciniz olacak. Kahvenizi islatmiş olduğunuz filtreye dökün ve filtrede düz bir zemin oluşturmasini sağlayin.

3. Yaklaşik 96 derecedeki suyu boşaltmaya başlarken kronometrenizi çaliştirin. Öncelikle blooming denilen Işlem Için koyduğunuz kahvenin iki kati kadar su dökün. Örneğin 18 gr kahve kullaniyorsaniz, 36 ml su dökün. Su dökme Işlemini merkezden başlayip genişleyen daireler şeklinde yapin. 30 saniye bekleyi̇n, kahve bu arada degaze olacak ve kahveden köpükler çiktiğini göreceksiniz.

4. 30 saniye tamamlandiktan sonra ayni hiz ve dairesel hareketlerle kalan 264 ml suyu (18 gr kahve Için 36 ml suyu zaten kullanmiştik) ekleyin.

5. Demlemenin maksimum 3:00 dakikada gerçekleşmesi gerekir. Bu süreden hizli bitiyorsa, kahveyi daha ince öğüt ün çok daha uzun sürede bitiyorsa, kahveyi daha kalin öğütün.